Do domu  /   Nasi lekarze


.

Seksuolodzy


lek. med. Izabella Bryła-Zielińska
psychiatra, psychoterapeuta, specjalista seksuolog
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 1990 – 2007 pracownik Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, początkowo w Klinice Nerwic, następnie w Poradni Przyklinicznej. Posiada specjalizacje z psychiatrii oraz seksuologii. W roku 1998 uzyskała certyfikat psychoterapeuty wydany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W ramach specjalizacji z seksuologii zajmuje się leczeniem pacjentów mających problemy w sferze seksualnej np.zaburzenia erekcji,przedwczesny wytrysk,pochwicę,zmniejszenie lub utratę potrzeb seksualnych. Po postawieniu diagnozy zleca odpowiednie leki, ćwiczenia lub podjęcie terapii u psychologa ze specjalnością z seksuologii. Ma podpisaną umowę z NFZ na wypisywanie recept na leki refundowane. Wystawia zwolnienia lekarskie.


.mgr Agnieszka Urbanowicz

Psycholog seksuolog.Ukończyła Psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Seksuologię Kliniczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Aktualnie jest w trakcie Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie SWPS. Doświadczenie zdobywała jako specjalista Psycholog Seksuolog i Koordynatorka Poradni „Pokonaj Kryzys” w Fundacji United Way Polska, w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego, w telefonie zaufania „Stop Przemocy” Fundacji Centrum Praw Kobiet, na rocznym stażu terapeutycznym w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS, dziennym oddziale psychiatrycznym Szpitala Wolskiego oraz w prywatnych poradniach psychologicznych.

Pracuje z osobami:

  • w związku heteroseksualnym, homoseksualnym lub poligamicznym/otwartym, w którym nastąpiło pogorszenie relacji – niesatysfakcjonująca częstotliwość i/lub jakość stosunków, zdrada, oddalenie, konflikty, chęć otwarcia, zamknięcia lub łagodnego zakończenia związku,
  • nie akceptującymi swojej seksualności i ich bliskimi (np. osoby nieheteroseksualne, z nietypowymi preferencjami seksualnymi, osoby po trudnych doświadczeniach seksualnych),
  • z dysfunkcjami seksualnymi: zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk, obniżone libido, brak satysfakcji seksualnej, pochwica, bolesność podczas stosunku,
  • odczuwającymi lęk i napięcie w kontaktach seksualnych,
  • pragnących znaleźć partnera/partnerkę, co uniemożliwia np. obniżona samoocena, wcześniejsze doświadczenia seksualne, dysfunkcje seksualne, nabyte przekonania o seksualności.
  • Akceptuje możliwość kontynuowania terapii za pomocą komunikatora internetowego Skype.

Bardzo często wydaje się, że potrzeba nie lada odwagi, aby pójść do seksuologa. Po części jest to prawda. Potrzeba odwagi, aby przyznać przed samym sobą, że jest w moim życiu coś, co wymaga naprawy. Terapia seksuologiczna dotyka sfery, która dla wielu ludzi jest wstydliwa. Bardzo szanuję tę intymność i podążam za tym, na co zgłaszająca się do mnie osoba jest gotowa. Niesamowitym doświadczeniem jest dla mnie towarzyszenie jej w zachodzących w niej zmianach..


Psychiatrzy


dr nauk med Izabela Niedźwiedzka-Siuda
specjalista psychiatra
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista psychiatra. Od 1997 roku związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.. Od 2004 roku jest ordynatorem oddziału diagnostyczno-terapeutycznego F 2 I Kliniki Psychiatrycznej I.P.i N. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2004 roku za obronę pracy: ” Zaburzenia wglądu a funkcjonowanie poznawcze chorych na schizofrenię „. Od wielu lat szkoli lekarzy specjalizujących się w psychiatrii. Prowadzi staże specjalizacyjne.

Specjalizuje się w diagnostyce psychoz, zaburzeń afektywnych, depresji, zaburzeń nerwicowych i związanych ze stresem. Przeprowadza badania psychiatryczne osób starających się o prawo do adopcji dzieci.

Ma podpisaną umowę z NFZ na wypisywanie recept na leki refundowane. Wystawia zwolnienia lekarskie.


.


lek. med. Izabella Bryła-Zielińska
psychiatra; psychoterapeuta; specjalista seksuolog

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 1990 – 2007 pracownik Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, początkowo w Klinice Nerwic, następnie w Poradni Przyklinicznej. Posiada specjalizacje z psychiatrii oraz seksuologii. W roku 1998 uzyskała certyfikat psychoterapeuty wydany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zajmuje się leczeniem pacjentów cierpiących na depresję, zaburzenia nerwicowe, nadużywających leki, mających problemy z funkcjonowaniem w rodzinie, pracy czy ogólnie w społeczeństwie.
Lęki utrudniające normalne życie, myśli i czynności natrętne, przygnębienie, poczucie braku radości życia, utrata energii życiowej, bezsenność, dolegliwości somatyczne (jak bóle brzucha, bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, zawroty głowy) „udające” różne poważne choroby, a wykluczone przez innych specjalistów…oraz wiele innych objawów, z którymi lekarze różnych specjalności sobie nie radzą – są skutecznie leczone w gabinecie psychiatry. Ma podpisaną umowę z NFZ na wypisywanie recept na leki refundowane. Wystawia zwolnienia lekarskie..

lek. med. Anna Starobrat – Dumała
specjalista psychiatra, specjalista neurolog

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Specjalista II stopnia w dziedzinie psychiatrii (2004 r.), specjalista II stopnia w zakresie neurologii (1983 r.) W latach 1984-2007 lekarz Szpitala Psychiatrycznego przy ul.Nowowiejskiej w Warszawie. Od 2000 roku prowadzi indywidualną, specjalistyczną praktykę lekarską.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń depresyjnych, wahań nastroju w zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych, stanów lękowych i napadów lęku panicznego, natręctw, problemów emocjonalnych związanych z wpływem stresu (sytuacje osobiste / zawodowe),tzw zaburzeń psychosomatycznych gdy stwierdzany dobry stan somatyczny nie tłumaczy dolegliwości fizycznych (np ze strony układu krążenia, przewodu pokarmowego, bólów, drętwień), uciążliwości wynikających z cech osobowości, psychoz, zaburzeń snu oraz reakcji emocjonalnych i zaburzeń psychicznych u chorych internistycznie i neurologicznie.

Wystawia zwolnienia lekarskie. Wystawia recepty na leki refundowane..

lek. med. Dorota Suchecka
specjalista psychiatra, psychoterapeuta

Absolwentka Warszawskiej Akademii Medycznej. W latach 1987-93 zatrudniona w Katedrze i I Klinice Psychiatrycznej Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1993 r. pracuje w IV Klinice Instytutu Psychiatrii i Neurologii, mieszczącej się w szpitalu Bielańskim w Warszawie, na stanowisku zastępcy ordynatora. Posiada certyfikat psychoterapeuty wydany przez Sekcje Naukową Psychoterapii i Sekcje Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Ukończyła czteroletni kurs Analizy Grupowej prowadzony przez Instytut Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie.

W praktyce prywatnej zajmuje się leczeniem psychoz i zaburzeń psychicznych ( wszystkich rodzajów nerwic, lęków, natręctw, zaburzeń osobowości, zaburzeń związanych ze stresem ) Oprócz leczenia farmakologicznego prowadzi także psychoterapię indywidualną i grupową ( analiza grupowa).

Ma podpisaną umowę z NFZ na wypisywanie recept na leki refundowane. Wystawia zwolnienia lekarskie..

lek. med. Agnieszka Chojnowska
specjalista psychiatra, psychoterapeuta

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, W latach 1985-1991 i od 1996 roku jest związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracowała w I Klinice Psychiatrii , w Klinice Farmakoterapii, Zespole Leczenia Domowego i Poradni Zdrowia Psychicznego IPiN. Od 2007 roku jest członkiem Nowej Szkoły Lacanowskiej – New Lacanian School of Psychoanalysis. W 2010 uzyskała certyfikat psychoterapeuty wydany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń lękowych, snu, nerwicowych, depresyjnych, afektywnych, psychotycznych, osobowości oraz zaburzeń psychosomatycznych (objawów cielesnych, na przykład ze strony układu sercowo-naczyniowego, przewodu pokarmowego, których podłożem są czynniki emocjonalne, stres).
Ma podpisaną umowę z NFZ na wypisywanie recept na leki refundowane. Wystawia zwolnienia lekarskie.


.


Geriatra


lek. med. Beata Kijanowska-Haładyna
specjalista geriatrii i psychiatrii
dr Beata Kijanowska-Haładyna jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Początkowo pracowała w IV Klinice Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii CSK WAM przy ul. Szaserów oraz Przychodni Lekarskiej przy ul. Kartezjusza 2. W tym okresie zetknęła się i zaangażowała w prace powstającego właśnie Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Była współzałożycielką Grupy Wsparcia dla Opiekunów na Woli oraz inicjatorką turnusów rehabilitacyjno-wypoczynkowych dla chorych i ich opiekunów w Konstancinie. Stąd wzięło się zainteresowanie problemami zespołów otępiennych, a także zaburzeń psychicznych podeszłego wieku. W 1996 r. zdała egzamin specjalizacyjny w zakresie chorób wewnętrznych, a w 2000 r. z geriatrii.
Od października 1996 r. pracuje w Oddziale Psychogeriatrycznym II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz okazjonalnie w Poradni Zaburzeń Pamięci IPiN
W 2008 r. uzyskała specjalizację z psychiatrii.

Ma podpisaną umowę z NFZ na wypisywanie recept na leki refundowane.
Wystawia zwolnienia lekarskie oraz zaświadczenia dla lekarzy pierwszego kontaktu

W gabinecie amedis zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych pacjentów w wieku podeszłym.
zaburzenia pamięci
zespoły otępienne
choroba Alzheimera
zaburzenia depresyjne, zaburzenia nastroju, choroba afektywna dwubiegunowa

Posiada również uprawnienia do badań lekarskich kandydatów na kierowców.


.

Psychologowiemgr Joanna Rzymska
specjalista psycholog kliniczny,
psychoterapeuta

Studia psychologiczne ukończyła w 1999r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1999-2005 pracowała w oddziale ogólno psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Drewnica, gdzie zajmowała się diagnostyką i pomocą psychologiczną. W latach 2005- 2014 pracowała w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną i grupową. Od wielu lat zajmuje się też diagnozą psychologiczną dla potrzeb orzeczniczych oraz prowadzi psychoterapię indywidualną ambulatoryjnie.
W 2002r. uzyskała I stopień specjalizacji z psychologii klinicznej, a w 2011 II stopień specjalizacji. W latach 2003-2005 uczestniczyła w kursie psychoterapii prowadzonym przez IPiN, atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Uzyskała certyfikat psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP.

Zajmuje się psychoterapią osób cierpiących na zaburzenia nerwicowe (lękowe, somatyzacyjne, natręctwa), zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywiania, jak również osób będących w kryzysie czy chcących rozwijać własną osobowość. Prowadzi również kompleksową diagnozę psychologiczną (ocena osobowości, funkcji poznawczych)..
mgr Ewa Jawińska
specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta

Ukończyła psychologię na UAM w Poznaniu- ze spacjalizacją w zakresie psychologii klinicznej i rozwojowo-wychowawczej.
Kształciła się pod kierunkiem prof.A.Lewickiego, prof.W.Obuchowskiego, prof.I.Obuchowskiej, prof.H.Sęk i innych.
Posiada certyfikat nr 078 Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Praca:
Pracowała krótko w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Stroniu Śląskim, gdzie zajmowała się psychoterapią i resocjalizacją osób z zaburzeniami psychicznymi.
W Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyczno- Sanatoryjnym w Mosznej przez szereg lat współprowadziła pododdział Psychoterapii Grupowej dla osób z zaburzeniami nerwicowymi i osobowości.
Od 1989 roku pracuje w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Zajmuje się głównie psychoterapią indywidualną i grupową pacjentów z zaburzeniami osobowości oraz nerwicowymi o charakterze depresyjnym (z somatyzacjami), lękowym, myśli i czynności przymusowych, oraz pacjentami z zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia)..


mgr Maciej Gortatewicz
psycholog, psychoterapeuta, trener
absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z 2006 roku, kierunek: Społeczna Psychologia Kliniczna. Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Swoją pracę zawodową zaczynał na Oddziale Stacjonarnym w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Pruszkowie. Od roku 2008 związany z Przychodnią Terapii Uzależnień i Współuzależnienia na ul. Mariańskiej w Warszawie (dawny Solec). Uczestniczył w szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej, studium terapii uzależnień, konferencji dotyczącej problematyki patologicznego hazardu, wziął udział w warsztatach dla psychoterapeutów pracujących z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, odbył staż kliniczny w WOTUW w Gdańsku. Od 2007 roku jest pod stałą superwizją. W grudniu 2013 zdobył certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień. Aktualnie pracuje w przychodni terapii uzależnień i współuzależnień w Warszawie.

Obecnie zajmuje się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej oraz grupowej osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków i leków, psychoterapią indywidualną osób współuzależnionych oraz psychoterapią indywidualną osób z syndromem DDA (dorosłe dzieci alkoholików). Zajmuje się również poradnictwem dla osób nadużywających alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych oraz osób dotkniętych w jakikolwiek sposób problemem uzależnienia.


.


dr n. med. Magdalena Gugała-Iwaniuk
specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog
W czerwcu 2005r. ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja „Neuropsychologia kliniczna”).
Od września 2005r. pracuje jako psycholog w I Klinice Neurologicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.

Zajmuje się diagnozą zaburzeń pamięci i innych funkcji poznawczych w przebiegu otępień, łagodnych zaburzeń poznawczych, następstw udarów i innych schorzeń neurologicznych. Wykonuje tzw Badanie Neuropsychologiczne, skierowane do osób, które niepokoją się, że mają trudności z pamięcią i koncentracją uwagi.


.


mgr Magdalena Pytel
społeczny psycholog kliniczny
Ukończyła Szkołę Psychoterapii w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Center, w trakcie Szkoły Psychoterapii Intra rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyła także szkolenie z Neuroterapii w zakresie prowadzenia treningów metodą EEG Biofeedback. Doświadczenie w pracy zdobywała podczas licznych staży m.in. na Oddziale Nerwic Szpitala MSWiA w Otwocku czy w CTPB, a także w trakcie pracy w prywatnych ośrodkach. Pracuje pod stałą superwizją.

Specjalizuje się w indywidualnej terapii osób dorosłych z depresją, obniżonym nastrojem, wypaleniem zawodowym, stresem w pracy, kłopotami komunikacyjnymi, nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości. Zajmuje się diagnozą autyzmu i Zespołu Aspergera u dzieci i młodzieży oraz pracą z osobami dorosłymi z Zespołem Aspergera, a także z rodzicami dzieci, którzy mają wątpliwości czy ich dziecko prawidłowo się rozwija.
Prowadzi również konsultacje dla dzieci z Całościowym Zaburzeniem Rozwoju (CZR), nadpobudliwością, kłopotami wychowawczymi
.

I work with people who suffer from depression, anxiety, low self-esteem, also with those who can’t manage with stress, are overworked. Also work with children and teenagers with ASD syndrome. I conduct consultations for parents who have doubts if their child develop properly. Contact: amedis@onet.pl


.


mgr Monika Długokęcka
psycholog, psychoterapeuta
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim w 1996 roku. Posiada Certyfikat Psychoterapeuty oraz Certyfikat Analityka Grupowego. Ukończyła czteroletnie szkolenie psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”, posiadające rekomendację Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Uczestniczyła w licznych szkoleniach i kursach, m.in. ukończyła kurs Profesjonalnej Pomocy Psychologicznej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz szkolenia z zakresu diagnozy i terapii w Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Od 1996 roku zajmowała się pracą psychologiczną z dorosłymi i dziećmi w placówkach oświatowych, fundacji polsko-francuskiej ” Zielone Ogrody „, fundacji ” Ruch Samopomocy Kobiet „. Od 2004 pracuje w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 20 w Warszawie, gdzie prowadzi między innymi terapię indywidualną dorosłych pacjentów z zaburzeniami nerwicowymi oraz grupy warsztatowe dla osób dorosłych i dzieci. Aktualnie współpracuje też z Ośrodkiem Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Dobra 4, gdzie prowadzi psychoterapię długoterminową osób dorosłych. Regularnie bierze udział w superwizjach indywidualnych i grupowych. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekcji Psychologii Klinicznej Dziecka, oraz Instytutu Analizy Grupowej Rasztów.

W gabinecie amedis zajmuje się psychoterapią długoterminową osób dorosłych oraz współprowadzi zajęcia z analizy grupowej.


.


mgr Anna Kossowska-Lubowicka
psycholog specjalista kliniczny, psychoterapeuta

Ukończyła w 1996 roku psychologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracowała w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Morawicy k/Kielc (oddział psychiatryczny i oddział odwykowy). Od 2002 roku jest zatrudniona w IV Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii – Szpital Bielański w Warszawie (oddział całodobowy i Poradnia Zdrowia Psychicznego) – zajmuje się tam diagnozą i psychoterapią, współprowadzi grupę ambulatoryjną dla osób z zaburzeniami psychotycznymi.Uzyskała specjalizację II I stopnia z zakresu psychologii klinicznej. Ukończyła kurs psychoterapii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz szkolenia: z zakresu muzykoterapii, psychodramy Morenowskiej oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Ukończyła czteroletni kurs Analizy Grupowej prowadzony przez Instytut Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie. Pracowała wielokrotnie jako trener w projektach EFS prowadząc warsztaty psychologiczne i konsultacje indywidualne.

W Gabinecie amedis współprowadzi zajęcia z analizy grupowej..

Dietetyk


mgr inż. Joanna Giza
specjalista dietetyk
Absolwentka SGGW Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji ze specjalizacją dietetyki. Ukończyła Podyplomowe Studia na kierunku Poradnictwo Dietetyczne w Instytucie Żywności i Żywienia. Doświadczenie zdobywała w trakcie wielu praktyk i stażów m.in.: na Oddziale Gastroenterologii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, w katedrze Chorób Metabolicznych czy VIMED. Obecnie dietetyk w Poradni Diabetologicznej i Przychodni Przyszpitalnej w Szpitalu Śródmiejskim. Uczestniczka konferencji żywieniowych. Autorka artykułów w pismach i portalach branżowych, a także „dietetycznego” poradnika „SmakFit” na Facebooku.

Konsultacje i poradnictwo dietetyczne mają na celu leczenie niedożywienia, ale też zgubienie zbędnych kilogramów w różnych stanach fizjologicznych. Skierowane są do osób, które od dawna stosują różne diety, nieprzynoszące oczekiwanych rezultatów.

Dietoterapia i dietoprofilaktyka chorób współczesnej cywilizacji m.in.: otyłość, nadciśnienie, hipercholesterolemia, cukrzyca, kamice, reumatyzm, osteoporoza i wiele innych.

Aby żyć trzeba jeść – tylko jak?
Na to pytanie w trakcie naszych spotkań znajdziemy wspólnie odpowiedź.

Konsultacje dietetyczne:
to podstawa i wyjście do każdego rodzaju diety. Dzięki zebraniu informacji o nawykach, preferencjach i trybie życia zostanie ułożona dieta zgodnie z potrzebami Twojego organizmu, ale i Twoimi „smakami”- tak jak lubisz.

Lokalizacja